Davidson Spilková odstartuje ve Švédsku měsíc plný golfu

Po týdenní pauze a krátkém tréninku na Floridě se Klára Davidson Spilková vrací do turnajového kolotoče. Čeká ji dlouhý měsíc, ve kterém hodlá odehrát čtyři turnaje v řadě a druhou část jarní série zakončit před domácím publikem v Berouně. Vše odstartuje tento pátek ve švédském Helsingborgu na hřišti golfového klubu Allerum, na které poprvé v kariéře vstoupí jako hráčka první světové stovky.

„Postup mezi sto nejlepších hráček nebyl jediným letošním cílem. Je toho víc. Jde o určitý proces a dlouhou cestu, na kterou se především zaměřuju, ale na druhou stranu příslušnost k nejlepší světové stovce je hezký milník a potvrzení, že věci, které děláme, děláme správně. Ještě nejsme ani v polovině plánované cesty a důležité je se nezastavit a pokračovat dál kupředu, ale radost mám,“ vzkázala ze Švédska k postupu mezi světovou elitu Davidson Spilková.

Do Helsingborgu se společně s manželem a caddiem v jedné osobě vydali již v neděli odpoledne z Prahy autem a bude je v průběhu čtyř týdnů čekat téměř 3000 kilometrů cestování po evropských dálnicích.

„Toho létání pro mě bylo za poslední čtyři roky dost. Hlavně mezi Evropou a Spojenými státy nebo na vzdálenější turnaje v Asii. Teď před sebou máme po hodně dlouhé době pořádnou evropskou šňůru, a tak jsme se rozhodli jet autem a vidět tak o trochu víc. Po Floridě jsme navíc měli trochu času a mohli si dovolit vyrazit o dva dny dříve. Delší to bude ze Stockholmu do Berlína i v závislosti na tom, jak nám bude navazovat trajekt, ale jezdit autem je vždy fajn. A je to kolikrát i pohodlnější, protože si s sebou můžeme vzít víc věcí a máme větší flexibilitu v místě,“ vysvětlila cestu po vlastní ose hráčka.

Turnaj Helsingborg Open startuje v pátek a Davidson Spilková do něj vstoupí v 8.11 již ve druhé ranní skupině společně s Němkou Chiarou Noja a Španělkou Anou Peláez Triviño. V jednom flightu se tak sejdou evropská trojka (Trivino), čtyřka (Davidson Spilková) a pětka (Noja), hráčky, které ve světovém žebříčku Rolex Rankings drží 95., 90., resp. 91. pozici. Jedná se o tři nejvýše postavené hráčky evropské série ve startovním poli.

„Hřiště je na rovině, hodně tady fouká, čeká nás poměrně dost vody a v dopadových plochách spousta bunkerů. Hřiště je navíc poměrně tvrdé a míčky hodně dobíhají. Bude to rozhodně zajímavé a velkou roli bude hrát nejen vítr, ale také to, kam nám míček po fairwayi doběhne,“ popsala své první dojmy z hřiště Allerum profesionálka.

Vedle Davidson Spilkové jsou ve startovní listině i dvě další česká jména. Kristýna Napoleaová, která ještě v pondělí bojovala v kvalifikaci o účast na US Women’s Open, a Šideri Váňová.

Turnaj Helsingborg Open se hraje od pátku 2. do neděle 4. června s finanční dotací 300 000 eur. Ve startovním poli nechybí ani obhájkyně loňského titulu Dánka Nicole Broch Estrup.

Turnajový kalendář Kláry Davidson Spilkové:

2.–4. 6. 2023              Helsingborg Open, Helsingborg, Švédsko

8.–11. 6. 2023            Volvo Car Scandinavian Mixed, Stockholm, Švédsko

15.–18. 6. 2023          Amundi German Masters, Berlín, Německo

23.–25. 6. 2023          Tipsport Czech Ladies Open, Beroun, Česká republika