Tři české golfistky ve finále LET v Austrálii

Na prvním ze dvou australských podniků LET Women’s NSW Open prošly cutem Sára Kousková, Jana Melichová a Klára Davidson Spilková, která má navíc na kontě eso z 1. kola. Po dobrém začátku se z českých finalistek udržela ve 3. desítce jen Kousková. Kristýna Napoleaová na své finále LET zatím čeká.

Magenta Shores Golf & Country Club zažil hned v prvním pátečním kole rozruch s českou stopou. Nestává se často, aby diváci byli svědky hole in one a za malý zázrak se pak dají považovat hned dvě esa během jednoho kola. Klára Davidson Spilková byla autorkou jednoho z nich, druhé přidala Němka Leonie Harm. Přestože s Davidson Spilkovou proběhla po hře obvyklá oslava, eso pro ni nakonec zůstalo nejsvětlejším momentem 1. kola, které dohrála v paru a spolu s Janou Melichovou dělila 46. příčku.

Naopak nejlepším kolem v turnaji se ukázalo být to páteční pro Sáru Kouskovou„Se svojí hrou jsem docela spokojená, celkově jsem hrála konsistentně, i když na druhé devítce mi tam nepadaly putty. Na druhou stranu jsem došla bez jediné rány nad par, což ukazuje na moji dobrou přípravu. Po dvou a půl týdne pauzy bez turnajů jsem do toho naplno naskočila a cítila jsem se dobře a po psychické stránce vyrovnaně. Taky bylo fajn, že jsme po hře s Klárou mohly oslavit její hole in one, které se na našich turnajích opravdu nevídá často.“

Kousková během 1. kola zažila i poprvé v kariéře medical time-out. Ten si vyžádala její kolegyně ve flightu Celine Herbin a zdravotnický zásah přerušil jejich hru na téměř půl hodiny. „My jsme stihly dohrát jamku a následně jsme musely před sebe pustit flight za námi. Celkem jsme na odpališti deváté jamky čekaly cca 25-30 minut, mně se pak ta jamka bohužel nepovedla, ale to se prostě někdy stane. Důležité je, že Celine je v pořádku, kolo dohrála, ač na ní bylo znát, že stoprocentní rozhodně není,“ popisuje nepříjemnou situaci z prvního dne Kousková.

Sobotní druhé kolo se z našich povedlo nejlépe Janě Melichové, která zahrála hřiště 3 rány pod par. Ocitla se tak na 16 pozici, o kterou se dělila také se Sárou Kouskovou, která druhý den obešla hřiště v paru.

Celkové skóre na dvě rány pod par a průběžnou 29. pozici si zajistila do 3. kola i Klára Davidson Spilková.

Do nedělního finále tedy v poli redukovaném na 70 hráček vstupovaly i tři české profesionálky, bez Kristýny Napoleaové. Ta v sobotu přidala ke 3 ranám nad par z 1. kola další 3 plusové rány a jako 92. v pořadí s celkovým skóre +6 zůstala v letošní sezoně LET už popáté v řadě pod čarou cutu.

Finálová neděle už nepřinesla českým barvám tolik radosti. Kousková odehrála finálové kolo se skóre +2, celkově pak -1, což jí odsunulo do třetí desítky výsledkové listiny na dělené 28. místo a odváží si šek na 3.270 euro. „Výsledek je sice horší, než jsme doufali, ale beru ho. Opět jsme bojovali o elitní desítku, což ukazuje na dobrou formu – zvlášť pokud bereme v potaz, že tady bylo silné pole 132 hráček. Příští týden budeme chtít určitě opět navázat na kvalitní hru a bojovat o co nejlepší umístění. I když už musím přiznat, že se po Bonville po pěti týdnech moc těším domů,“ uzavírá Kousková komentář ke svému celkovém umístění.

Jana Melichová otevřela finálové kolo nešťastně doublebogey, ani jednou se jí nepodařilo skórovat a na předposledních třech jamkách zahrála bogey. Finálové kolo za +5 ran pro ni znamenalo celkově propad z lichotivé 16. pozice o 27 příček níže na konečné 43. místo. Za to jí patří šek na 1.746 euro.

Klára Davidson Spilková vstoupila do finále parádně dvěma birdie na prvních čtyřech jamkách. Zbytek hřiště už ale mělo nad českou hráčkou navrch, když zapsala ještě pětkrát bogey a na čtrnáctce bohužel i tripplebogey. Výsledek kola +6 ran a celkové skóre +4 tak Davidson Spilkové přiřklo výslednou 54. příčku a šek na 1.144 euro.

Šampionkou otevřeného mistrovství Nového Jižního Walesu se stala Kolumbijka Mariajo Uribe, která uhájila náskok 1 rány před soupeřkou z Anglie a za skóre -14 si odváží pohár a šek na 45.000 euro.

Výsledky Women’s NSW Open série Ladies European Tour najdete zde.

Hráčky mají teď před sebou více než 400kilometrový přesun do Bonville, kde se 5.-7.4. odehraje druhé a poslední australské zastavení LET 2024 turnajem Australian Women’s Classic.

Autor: Tomáš Přikryl (www.cgf.cz)