Tipsport Czech Ladies Open 2020 potvrzen

Největší golfovou událostí roku na českých hřištích se stane Tipsport Czech Ladies Open 2020 od 28. do 30. srpna. Po loňské premiéře na Karlštejně se turnaj přesouvá do Beroun Golf Clubu, mění se z duálního podniku LET/LET Access na plnohodnotný status Ladies European Tour a zvyšuje prize money na 200 000 Eur.

Především to bude první letošní turnaj evropské dámské elity na kontinentu, mimo Británii, kam se LET podívá a kde také obnoví svou sezonu, přerušenou kvůli pandemickému stavu. Tipsport Czech Ladies Open 2020 následuje v kalendáři LET bezprostředně po Ladies Scottish Open, kde sezona restartuje, a majoru Women´s British Open. Toto mimořádné postavení v kalendáři zajišťuje turnaji nejlepší možnou hráčskou účast ze zahraničí.

Již více než měsíc před startem Tipsport Czech Ladies Open 2020 jsou mezi přihlášenými zvučná jména. Patří k nim vítězky celoročního žebříčku Order of Merit, Lee-Anne Pace (JAR) a Beth Allen (USA), stejně jako obhájkyně loňského titulu, Carly Booth ze Skotska. Další silné britské zastoupení představují mj. vítězky turnajů LET Annabel Dimmock, Becky Morgan, Florentyna Parker, Hannah Burke nebo Amy Boulden. Do Česka se vrací úspěšná Švédka Camilla Lennarth, stejně jako loňské překvapení, mladá Slovinka Pia Babnik. Uzávěrka přihlášek je 14 dní před startem turnaje, takže lze očekávat ještě další hvězdy.

Carly Booth a Patricie Macková

Českou reprezentaci by mělo tvořit až dvanáct hráček a z toho polovina amatérek. Pro Beroun GC a jeho hřiště půjde o premiéru akce na nejvyšší evropské úrovni. 

„Jsem velmi rád, že po měsících nejistoty, způsobené globální zdravotní situací, můžeme ohlásit návrat jak českého turnaje, tak celé Ladies European Tour. Akce proběhne s opatřeními na ochranu zdraví všech zúčastněných podle norem našich i LET. Stoprocentní bezpečnost je pro nás prioritou. Rovněž mě těší pokračující podpora a spolupráce jak s titulárním partnerem, sázkovou společností Tipsport, tak nové partnerství s Beroun Golf Clubem. Rovněž děkuji Golf Clubu Karlštejn za možnost uspořádat minulý ročník na jeho hřišti. Vážím si neocenitelné pomoci dalších našich partnerů a rovněž LET. Postavení turnaje nás zavazuje uspořádat špičkovou akci, která bude nejen českým, ale i evropským vrcholem roku,“ řekl promotér Luboš Koželuh ze společnosti Premier Sports CZ.

První setkání pořadatelů s médii se uskuteční v Berouně v úterý 4. srpna, kdy také vyvrcholí návštěva turnajového ředitele, kterým je opět Joao Pinto. Samotný turnaj začne cvičnými koly v týdnu od 24. srpna. Ve středu 26. srpna se hraje Pro-Am, čtvrtek 27. srpna bude patřit posledními cvičnému kolu a od pátku 28. srpna odstartuje třídenní herní program Tipsport Czech Ladies Open 2020.